Sudoku

01.04.2015

Sudoku – stará známa klasika

Presne tak, tvoja obľúbená „záchodovka“ prichádza už aj do tvojho mobilného zariadenia. Koniec papierom, ceruzkám a gumám. Teraz si svoj hlavolam užiješ v tom najväčšom pohodlí a kdekoľvek.

Ak by si ešte náhodou netušil, čo to sudoku vôbec je, čítaj ďalej. Jedná sa o japonský hlavolam založený na presnom počte jednotlivých čísel v hracom poli. Čísla od 1 po 9 musia všetky do jedného byť zastúpené v štvorcoch, riadkoch a stĺpcoch hracieho poľa, pričom na ich poradí nezáleží. Znie to veľmi jednoducho, ale hlavičku si potrápiš.

Aplikácia ti ponúka výber z mnohých typov sudoku a viacero náročností, pokiaľ by si ozaj nemal dosť. Funguje tu aj systém odmeňovania, takže o bitie sa do hrude za zvládnutý hlavolam nebude núdza.

Bude ti v hre však chýbať drahocenná nápoveda v stavoch bezradnosti, kedy už ozaj nevieš kam. Dostaneš sa do situácie, kedy musíš číslo tipnúť, no či si tipol správne sa dozvieš až keď ti nebudú sedieť čísla. V tomto prípade je veľkou výhodou absencia papiera a ceruzky. Ľahko sa tlačidlom späť preklikáš k východziemu bodu, tak si ho vždy pamätaj!

No na druhej strane jednou veľkou nevýhodou virtuálnej formy sudoku je to, že si musíš dávať veľký pozor aby si telefón či tablet nehodil o zem. Ak si výbušnejšej povahy, zvoľ radšej tlačenú formu.Google play


mobil
dobiť kredit online