Waze

05.01.2015

Waze – na cestách ťa už nič neprekvapí!

Pravidelne sa do práce dopravuješ autom. Ako každého normálneho človeka ťa už nebavia tie zápchy, dopravné obmedzenia a policajti na každom rohu. Dopravný servis ti hlási zápchu na D1 až keď už po dvadsiatich minútach v zápche chytáš od nervov tik v oku. Volaj šéfovi, že dnes zase prídeš neskoro. Predtým ako úplne prídeš o rozum a o prácu, skús ešte túto aplikáciu, ušetrí ti drahocenný čas.

Waze je online hlasová navigácia, ktorej najväčšou prednosťou je zaujímavé spojenie navigácie a sociálnej siete. Každý „Wazer“ má vytvorený svoj vlastný účet, prostredníctvom ktorého pridáva informácie o aktuálnom dianí na ceste. Pridávaš si priateľov, nadstavíš svoju náladu a beda tomu, kto ťa skúsi na ceste ešte viac vytočiť.

Za každý počin pre blaho blížneho a aj za samotné používanie aplikácie získavaš body. Tieto ťa posúvajú v rebríčku a za čas každému ukážeš, že na cestách nie si žiaden zelenáč. A predsa by si to pre ostatných nerobil len tak pre nič za nič!

Na svojej aktuálnej polohe môžeš nahlásiť zápchu, policajnú hliadku, nehodu, uzávierku a podobne.

Aplikácia je schopná uložiť si tvoje obľúbené trasy. Domov, do práce, dokonca ak si zaznačíš do kalendára miesto najbližšej udalosti, nájdeš ho aj tu. Svoju trasu môžeš zdieľať so svojimi priateľmi, možno by sa k tebe radi pripojili.

Ľahko si porovnáš ceny pohonných hmôt, ktoré dobrí spoluobčania stihli do aplikácie nahlásiť. Keď si na suchu pozri si, kde sa ti najviac oplatí tankovať.

Mapy sú prehľadné a skvelá slovenská lokalizácia zaručuje veľmi dobré a pohodlné používanie. V nastaveniach si užívateľské prostredie zmeníš podľa vlastných predstáv.

Aplikácia je dostupná na iOS, Android, Windows Mobile, BlackBerry OS a Symbian, a odpadneš, keď zistíš že úplne zadarmo.

Len si dávaj pozor, ty samaritán, na pridávanie upozornení počas jazdy a vždy mysli na to, čo ti po zadaní trasy vždy oznámi príjemný ženský hlas – „Všetko je pripravené, jazdite bezpečne!“.App Store Google play


mobil
dobiť kredit online