Twitch

23.04.2015

Twitch – tvoje obľúbené hry tu a teraz!

Všetko sa to začalo érou youtuberov, ktorí prinášali tvoje obľúbené hry a k nim vtipné komentáre a zostrihy. Následne vznikla otázka, prečo tieto šialenosti nerobiť aj online? Odpoveďou sa stal internetový portál Twitch.

Aplikácia Twitch ti umožňuje sledovať tento portál aj z tvojho múdreho telefónu. Stiahni, prihlás sa a vitaj vo svete zábavy a zabíjania voľného času.

Ide vlastne o sledovanie, ako sa niekto hrá tvoju obľúbenú hru. Podľa svojho gusta si hru zvolíš a už máš na výber množstvo kanálov rôznych streamerov.

Streamer je človek, ktorý hru hrá a zdieľa svoj postup v reálnom čase. Je už len na tebe, či preferuješ zábavných alebo serióznych streamerov. Každý sa ťa snaží nalákať na svoj kanál rôznymi spôsobmi. Sú medzi nimi aj ženy, ktoré majú prekvapivo na svojich kanáloch veľmi veľa ľudí, ktovie prečo. Väčšina robí riadnu šou a vytvára si na svojom streame komunitu skalných fanúšikov, pretože celé je to práve o nich.

Ak sa ti niekto veľmi zapáči, dokážeš ho sledovať a pridať si ho medzi svojich obľúbencov. Vždy, keď začne niekto z nich streamovať, príde ti email, že tvoj idol je znova online.

Twitch obsahuje pri každom kanáli aj chat, prostredníctvom ktorého sa so svojím obľúbencom kontaktuješ a dúfaš, že si tvoju správu všimne. Pokiaľ chceš zvýšiť svoje šance, aby si tvoju správu všimol, nebude to zadarmo. Ak chceš svojho streamera podporiť, dáš mu subscribe. Zaplatíš mesačne istú menšiu čiastku a získaš výhody na vybranom streame. K svojmu menu získaš ikonu, aby si bol viditeľnejší a takisto môžeš v chate používať emotikony. Ďalšou a najúčinnejšou možnosťou je tzv. donate. Takto môžeš poslať tvojmu obľúbencovi určitú čiastku spolu so správou priamo preňho. Môžeš si byť 100% istý, že pokiaľ to nie je ignorant, túto správu určite zachytí.

Dávaj však pozor na zostatok na svojom bankovom účte, lebo subscribe sa ti bude automaticky strhávať každý mesiac, až pokým ho nezrušíš.

Twitch ponúka na výber veľké množstvo nových, lákavých a notoricky známych hier, no môže sa stať, že práve tú tvoju obľúbenú ešte z roku pána nenájdeš.
Nezúfaj však, prihlás sa a uži si svoj voľný čas na streame. Nezabúdaj ale, že žiješ a existuje aj svet okolo teba.App Store Google play


mobil
dobiť kredit online