Twilight

22.04.2015

Twilight – urob aj ty niečo pre svoje zdravie!

Nie, nemysli si, že táto aplikácia má čo i len najmenší náznak spojenia so známou knižnou trilógiou, veľmi prezieravo rozdelenou na štvordielny film. Ale ako názov napovedá, tiež sa jedná o súmrak. Tento ti však tvoje zdravie a chuť do života posilní a nebude ti vadiť ani to, že sa po zotmení nezmeníš na vlka či upíra.

Priznaj si, že aj ty vstávaš a zaspávaš s mobilom v ruke, ako už vlastne skoro každý v dnešnej modernej spoločnosti.

Keďže priznanie si problému je základnou vecou v jeho vyriešení, prvý krok máš za sebou. So zreteľom na svoje chatrné zdravie vystavované rôznym elektronickým vplyvom by ďalším rozumným krokom logicky malo byť proste telefón aspoň hodinu pred spánkom a bezprostredne po zobudení nepoužívať. No ty dobre poznáš svoju pevnú vôľu a vieš, že to nepôjde. Nemôžeš poslať predsa priateľa/priateľku spať bez popriania dobrej noci a cmuciqu k tomu. No ako by to bolo! Nechcem ťa ale urážať a dúfam, že ak si náhodou naopak tridsaťročný panic žijúci u rodičov a čítaš po večeroch svoje IT žurnály, tiež to berieš s rezervou.

Presne pre teba je tu táto aplikácia od vývojárov Urbandroid Team. Samotný tvorca je jedným z našich českých bratov.

Na kvalitu spánku vplýva hlavne modrá zložka svetla vyžarovaná tvojím inteligentným zariadením. Twilight pracuje na jednoduchom princípe. Túto modrú zložku svetla skrátka potlačí a je po probléme.

Dobrou vychytávkou je synchronizácia aplikácie s tvojou aktuálnou polohou, a tým s časom západu slnka. Twilight postupne ako slnko zapadá sfarbuje obrazovku do červených tónov. Čím je slnko nižšie, tým červenší tvoj obraz je.
Ak si náročný a nevyhovuje ti takáto automatika a odtieň farby, kľudne sa s farbami pohraj a namiešaj si presne tú svoju.

Aplikáciu máš pre svoje zariadenie dostupnú úplne zadarmo. Tak keď si už lemravý sa aj hýbať, skús pre svoje zdravie a kvalitu spánku urobiť aspoň niečo. Nezabudni si všímať výsledky!Google play


mobil
dobiť kredit online