Snapseed

28.08.2014

Snapseed – žiadna selfie už neostane všedná!

Ak patríš aj ty medzi pacientov novovzniknutej choroby fotenia selfies alebo len svojím inteligentným telefónom fotíš všetko, čo sa pohne, zbystri pozornosť. Je tu pre teba nová možnosť sebarealizácie v podobe dokonalej úpravy tvojich fotiek. Upravuj a zdieľaj svoje zábery a staň sa hviezdou sociálnych sietí!

Aplikácia Snapseed ponúka asi najširšiu paletu možností úpravy fotografií, akú si doteraz videl. Najprv ale odpadneš z toho, že takáto aplikácia je zadarmo, za čo sa poďakuj spoločnosti, ktorá vie úplne všetko.

Možno ti bude v prvých momentoch prekážať, že aplikácia samotná, ako aj prvé inštrukcie, aby si aplikáciu vedel vôbec ovládať sú v angličtine. Kameňom úrazu to môže byť hlavne pre zelenáčov, ktorý sa aplikáciu učia používať. No vedz, že aj ty to zvládneš. Po chvíli používania sa ovládanie stane úplne intuitívnym. Vlastne ľahšiu úpravu fotiek si ani nepredstavíš. Posúvaním prsta nadol a nahor vyberáš ktorú z proporcií chceš zmeniť a posúvaním doprava a doľava meníš jej intenzitu.

Aplikácia ponúka všetky základné funkcie úpravy jasu, kontrastu, farebnosti, sýtosti a prostredia. Snímku môžeš otáčať či orezávať a nechať vystúpiť rôzne detaily. Tá najväčšia zábava ale prichádza v podobe využívania rôznofarebných filtrov. Na výber máš klasický čierno-biely, vintage, drama, hdr scape, grunge, retro a ďalšie. Názov ti určite nič nepovie, všetko pekne bez rozmyslu vyskúšaj a uvidíš. Každý z filtrov môžeš ešte upraviť presne podľa svojich predstáv. Aplikácia ti tým ponúka nespočetne veľa možností vypustiť tvojho tvorivého ducha. A to stále nie je všetko. Môžeš dať na fotke vyniknúť len jednej časti a ostatnú rozmazať. Určite tento efekt využiješ pri zamaskovaní nežiaducej osoby, ktorá sa ti votrela do záberu. A na koniec tu máš aj možnosť voľby rámčekov pre tvoje fotografie.

Snapseed má veľmi veľký potenciál a ponúka nespočetné možnosti jej využitia. Tak nech už tvoje fotky neostávajú všedné a prekvap priateľov novými coolovými výtvormi. Pamätaj na povestný duck face, lebo s tým jediným ti táto aplikácia nepomôže. A pri tom nezabúdaj, že všetkého veľa škodí!App Store Google play


mobil
dobiť kredit online