Godus

17.03.2015

Godus – zahraj sa na Boha!

Tak to už áno! Nebuď skromnosť sama a priznaj, že táto hra je presne pre teba. Kto by nechcel mať božské schopnosti a rozhodovať o osudoch ľudí. Politiku však vynechaj a pusti sa do hrania.

Za vývojom tejto hry stojí pán Peter Molyneux, ktorý sa pevne drží svojho zabehnutého a úspešného žánru.

Ako samotný názov napovedá, vždy po spustení tejto unikátnej aplikácie sa aspoň na pár chvíľ zmeníš na boha. A to nie hocijakého. Možnosti hry sľubujú vžiť sa do dvoj-úloh podľa samotného uváženia hráča. Je len na tebe, či sa rozhodneš byť dobrým spasiteľom a pomáhať svojim ovečkám alebo či si vyberieš cestu skazy a týranie, čím si svoj ľud pekne vycvičíš.

Na začiatku sú tvoje schopnosti obmedzené. Dokážeš ale pohybom prsta modelovať základnú vrstvu krajiny. Takto však zachrániš dvoch topiacich sa ľudí a tí ťa, čuduj sa svete, začnú pokladať za svojho spasiteľa. Tebe sa to samozrejme páči a pomôžeš im aj na strastiplnej ceste za novou zemou, na ktorej sa usídlia.

Nie je náhoda, že prví zachránení ľudia sú práve muž a žena. Keďže karty k dispozícii nemajú, postavia si prvú chatrč a tvoja populácia sa začne rozrastať. Postupne svojim ovečkám upravuješ a uvoľňuješ miesto na nové chatrče. Progresom získavaš rôzne vylepšenia, a to hlavne možnosť stavať budovy z lepších materiálov. Takto svoj ľud prevedieš cez všetky dávne doby ľudstva. Zažiješ nevyspytateľné situácie a budeš musieť dokázať, že sa o svoj ľud vieš postarať tak, ako sa patrí.

Božskú silu získavaš, ako inak, modlitbami svojich veriacich. Vždy si všetky pekne pozbieraj, potrebuješ ich na úpravu vyšších úrovní terénu, ktoré ti stoja v ceste. A pamätaj, čím väčšie stádo, tým lepšie.

Ako to už býva, po zaregistrovaní a zdieľaní na sociálnej sieti získaš ešte more ďalších výhod. Môžeš navštíviť priateľa, pozrieť si jeho svet a podobne.

Pokiaľ nemáš veľkú trpezlivosť, môžeš si dopriať viacero výhod pomocou obchodu obsiahnutého v hre. Dávaj ale pozor na ostatok na účte.

Táto hra dokáže zabaviť tvoju tvorivú myseľ na ozaj dlhý čas. Ponúka ti veľa možností a časom budeš schopný robiť ozaj veľké veci, treba ich len objaviť. Svoje novonadobudnuté božské ego drž ale na uzde.App Store Google play


mobil
dobiť kredit online