AppLock

17.03.2015

AppLock – súkromie ako sa patrí

Poznáš to, máš nový telefón a každému príde úplne normálne ti ho trhať z ruky a prehrabávať sa v ňom. Začínaš mať ten nepríjemný pocit. Nechceš, aby tvoje súkromné veci niekto videl a k tomu začínaš pochybovať, či sú tie hanbaté fotky zo včerajšej noci ozaj vymazané.

Nehovoriac o tom, že chytí telefón do ruky tvoja zvedavá a nedôverčivá polovička. Prehnane verí vo svoju intuíciu a dúfa, že tie inkriminované materiály konečne nájde. Správy, fotky, volané čísla, je to úplne jedno, niekde to tam prosto musí byť!

Nikto však netuší, že ty už budeš o krok pred nimi. So skvelým pocitom, že aj ten najhorší dôkazový materiál je pod zámkom, sa ti bude zaspávať oveľa ľahšie.

Aplikácia AppLock ti ponúka manažovanie súkromia v tvojom telefóne. Rozhodneš sa, ktorú aplikáciu zamkneš či sprístupníš osobe, ktorá sa zmocní tvojho smartfónu.

Po inštalácii začínaš vytvorením svojho unikátneho hesla a pridaním emailovej adresy kvôli bezpečnosti. Ocitneš sa v menu,v ktorom vidíš všetky svoje aplikácie. Jednoduchým posunutím bežca pri názve aplikácie ju zamkneš.
Nájdeš tu ozaj všetky nainštalované aplikácie, vrátane všetkých systémových. Od hovorov, cez smsky, maily, sociálne siete, galérie fotiek, až po tie najnepodstatnejšie ako hodiny a počasie.

Môžeš si vytvoriť aj vlastné profily s nadstaveniami podľa svojich predstáv.

Táto výborná a jednoduchá aplikácia má v sebe veľký potenciál a v mnohých prípadoch prinesie hlavne aj pokoj na duši. Svoje súkromné veci máš pod zámkom, od ktorého máš kľúč len ty.

Nezabudni si hlavne v nadstaveniach zvoliť možnosť, aby sa AppLock nedal odinštalovať, inak bude tvoja snaha márna. Nemusíš sa báť zmeny nadstavení, tvoj kód musíš zadať aj pred každým vstupom do aplikácie.

Teraz už ti nič nebráni v machrovaní so svojou novou pýchou a užívaní škodoradosti zo zmarenia partnerovej snahy utvrdiť sa vo svojich domnienkach. Aplikácia ti na dôveryhodnosti veru nepridá, ale predsa je to tvoj život a súkromie, každý to musí rešpektovať.Google play


mobil
dobiť kredit online